פיתוח עסקי הוא תהליך מורכב. כדי להפוך אותו ליעיל, אנשי מקצוע לפיתוח עסקי צריכים להיות בקיאים בכל היבט של עסק. הם חייבים לדעת איך לשמור את כל המידע הדרוש מעודכן, לשמור על מיפוי בעלי עניין, ולטפח מערכות יחסים. בנוסף, על אנשי מקצוע בתחום הפיתוח העסקי לוודא כי לחברה יש חזון ברור לגבי מקומה בשוק.

למי נועד פיתוח עסקי?

המונח ”פיתוח עסקי” משמש בדרך כלל לתיאור תהליך זיהוי שווקים חדשים עבור מוצר או שירות. בהקשר של עסק קטן, זה יכול לכלול יצירת כיווני חקירה חדשים וטיפוחם ללקוחות. תהליך זה אמור להביא להגברת המודעות של החברה בקרב קהל היעד שלה ולזרימה מוגברת של כיווני חקירה מוסמכים. באופן מסורתי, הפיתוח העסקי נתפס כתת-קבוצה של פונקציית השיווק, עם הדגש על רכישת קשרי שיווק חדשים וערוצי הפצה. בעוד הפיתוח העסקי עדיין משרת את הפונקציות הללו, כיום משתמשים בו כדי לתאר מגוון פונקציות שיווקיות.

תהליך זה עשוי לכלול שיווק, תכנון אסטרטגי ופיתוח שותפות. היא גם יכולה לכלול עריכת מחקר שוק ותפירת קמפיינים שיווקיים. שלב זה של פיתוח עסקי כולל גם עבודה עם המחלקות המשפטיות והפיננסיות. חברות רבות מסתמכות על שותפויות כדי להרחיב את הפעילות העסקית שלהן. עם זאת, חברות גדולות ומבוססות יותר עשויות לחפש הזדמנויות צמיחה חדשות.

בפיתוח עסקי, המטרה הסופית היא להגדיל את הכנסות החברה על ידי המרת מוביל ללקוחות משלמים. מחלקת מכירות ופיתוח עסקי קשורים קשר הדוק. אם אתה מתכנן להשתמש בפיתוח עסקי כדי לעזור למכירות להגדיל, עליך להבין את קהל היעד שלך ולפתח הגדרה ברורה של הלקוח האידיאלי.

מהם סעיפי החובה בתוכנית פיתוח עסקי?

מהם הסעיפים ההכרחיים בהסכם לפיתוח עסקי? מסמך זה אמור להכיל את תנאי הסכם הפיתוח העסקי ואת התנאים החוזיים של הפרויקט. הוא גם צריך להכיל מידע שיעזור לך להתמודד עם הסיכונים של הפרויקט. תנאי התשלום צריכים להיות ברורים ויש לפרט את הדרישות הטכניות. הסעיף צריך לכלול שפה ספציפית שתקל על הסיכון והעלות ותכסה את הבעלות על הקניין הרוחני. אחרת, הפרויקט לא יתברר כפי שציפית ואתה בסופו של דבר תבזבז יותר כסף ממה שציפית.

כיצד תהליך זה ישפר את כישוריך העסקיים?

פיתוח עסקי כרוך בשילוב של משימות כגון דור ראשי, טיפוח ומכירות. תארו לעצמכם שאתה במאי במשרד אדריכלות בינוני. בעוד שאתם לא בהכרח עושים את העבודה שעוברת למסירת פרוייקט, אתם עדיין ממלאים תפקיד חשוב בהתפתחות העסקית. כמנהל פיתוח עסקי, אתה מתמקד ברכישת לקוחות חדשים וחתימה על עסקים חדשים. אתה צריך לדעת בעלי העניין שלך על מנת לספק שירות איכות ולעמוד בציפיות שלהם.